Pamiątkowa płyta DVD pt. „ Chrystus się rodzi – do nas przychodzi”

Pamiątkowa płyta DVD pt. „ Chrystus się rodzi – do nas przychodzi”


Staraniem naszej parafii ukazała się pamiątkowa płyta DVD pt. „ Chrystus się rodzi – do nas przychodzi”.
Zdjęcia i filmy na niej zawarte ilustrują zaangażowanie naszych najmłodszych parafian, młodzieży oraz Rodziców sercem wspierających aktywności grudniowo-styczniowego kalendarza parafialnego. Skupiały się one wokół przygotowań do Święta Bożego Narodzenia i jego radosnego przeżywania.
Wśród wspomnianych wydarzeń na płytce zamieszczono takie przedsięwzięcia jak: spotkania w ramach chóru dziecięcego, wspólne pieczenie pierniczków, przygotowywanie do wspólnego kolędowania, realizacja konkursu plastycznego pt. „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”, przygotowanie dziecięcego przedstawienia pt. „Choinka” i realizacja parafialnej zabawy choinkowej.
Poprzez tę płytkę pragniemy wyrazić serdeczne słowa podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tych wydarzeń.
Intencją wspólnego kolędowania dzieci i młodzieży było pozyskanie do cerkwi ikony z relikwiami św. męcz. Gabriela Zabłudowskiego – Patrona dzieci i młodzieży. Ikona została już napisana. W czasie, w którym Bóg pozwoli, zostanie umieszczona w naszej cerkwi.
Zdj. i rys. Katarzyna Oniszczuk.
Opr. Zbigniew Dzwonkowski

ks. Andrzej Busłowski