Kiermasz wielkanocny przy parafii Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach

Kiermasz wielkanocny przy parafii Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach


Dnia 08.04 odbyły się warsztaty artystyczne tworzenia ozdób wielkanocnych. Spotkanie zostało przeprowadzone przez Panią Agnieszkę Zabrocką. Początkowo każdy mógł wybrać wzór swojej pracy, kształt jajka, wielkość podstawki, kolory oraz dodatki. Dzieci pod bacznym okiem prowadzącej wykonały stroiki wielkanocne. Zgromadzonym uczestnikom warsztaty pozwoliły na zintegrowanie się oraz rozwinięcie swojej wyobraźni. Bogato zdobione prace zostały przeznaczone na kiermasz paschalny organizowany 09.04 w naszej parafii.
 Święto Wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, będzie pamiętnym dniem w historii naszej parafii. Po św. Liturgii, podczas której śpiewały dwa chóry: parafialny oraz dziecięco-młodzieżowy odbył się ,,kiermasz wielkanocny”. To pierwsze takie wydarzenie organizowane przy parafii Zaśnięcia NMP. Kiermasz został zainicjowany przez proboszcza parafii i chór dziecięco – młodzieżowy. Na świątecznym kiermaszu można było nabyć: rękodzieło artystyczne, pamiątki jubileuszowe z okazji 150-lecia cerkwi, postne wypieki, ikony
prawosławne, książki dla dzieci, modlitewniki, czotki, kartki wielkanocne oraz wiele innych. Parafianie chętnie kupowali rękodzieła wykonane przez chórzystów podczas warsztatów. Zainteresowaniem cieszyło się również stoisko z postnymi wypiekami oraz gorącymi napojami. Domowe ciasta, babeczki, rogaliki i ciastka zostały upieczone przez rodziców dzieci. Całe wydarzenie przyniosło dużo radości parafianom, dzieciom i rodzicom. Parafianie chętnie siadali na ławeczkach obok cerkwi, prowadząc rozmowy, pijąc herbatę i jedząc słodkości. Środki pieniężne uzbierane podczas kiermaszu zostaną przeznaczone na
działalność chóru dziecięco – młodzieżowego.
Po kiermaszu paschalnym odbyło się przedstawienie kukiełkowe pt.: „Wielki Post”. Wydarzenie skierowane było do dzieci, młodzieży i rodziców. Nasi chórzyści przygotowywali się kilka tygodni do tego wydarzenia, ucząc się przy tym wyznaczonych ról zawartych w scenariuszu. Tematyka dotyczyła szóstej niedzieli Wielkiego Postu oraz Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Parafianie z zaciekawieniem słuchali przedstawienia. Wzruszająca historię przedstawiły następujące „kukiełki” w osobach: 
-Ksenia Litwiniuk – wiewiórka
-Amelia Troc – niedźwiadek
-Małgorzata Oniszczuk – dziewczynka
-Tomasz Maciak – chłopiec
-scenariusz i realizacja – Patrycja Siemiacka
Tekst: Patrycja Siemiacka
Zdjęcia: Aleksandra Busłowska