Kolędowanie w Dubinach

Kolędowanie w Dubinach


Święta Bożego Narodzenia to czas kolędowania. Jest to tradycja bardzo bliska Prawosławiu i wciąż jeszcze bardzo żywa na Podlasiu no i oczywiście w Dubinach.

W środę 8 stycznia, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, dzieci będące członkami chóru dziecięcego przy parafii w Dubinach, wyruszyły po świątecznej Liturgii, aby wychwalać w kolędach Nowonarodzonego Zbawiciela. Razem z nimi był proboszcz ks. Andrzej Busłowski, kierownik chóru pani Patrycja i rodzice. Około 20-osobowa grupa kolędników była bardzo serdecznie przez wszystkich przyjmowana. Były cukierki, ciasteczka… Jednak najbardziej wzruszające były łzy w oczach najstarszych mieszkańców.

Zebrane ofiary za kolędowanie zostaną przeznaczone na zakup do cerkwi parafialnej ikony patrona dzieci i młodzieży – św. Męczennika Młodzieńca Gabriela.

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy! Spasi Hospodi!