Kolejna „Srietienskaja Subota” w parafii Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach

Kolejna „Srietienskaja Subota” w parafii Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Dubinach


W sobotę 15 lutego, w dniu święta Spotkania Pańskiego, po Liturgii Świętej został odsłużony molebień w intencji młodzieży i dzieci. Okazją ku temu był Światowy Dzień Młodzieży Prawosławnej. Ustanowienie święta młodzieży w tym dniu oznacza bowiem jej symboliczne wejście do wspólnoty prawosławnej i rozpoczęcie działalności na chwałę Boga i Cerkwi.

Po niedzielnej Liturgii Świętej nasi najmłodsi parafianie kontynuowali obchody Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej  przy ognisku. 

Były kiełbaski, bigos, słodycze i mnóstwo zabawy. Dzieci szukały ukrytych w tujach, paprociach i wśród zarośli niespodzianek, własnoręcznie ozdabiały szablony liter by później wspólnie poznać i złożyć słowo które poprzez kolejne spotkania je gromadzi –  Sretienije i obejrzały film  „Syn marnotrawny”.

   Czas ten wyśmienicie  wykorzystany był przy kawie i słodkościach na wspólne luźne rozmowy, wspomnienia  rodziców i dziadków – „jak to koliś było ” o tym jak oni tak jak teraz ich dzieci spotykali się w salce parafialnej.

     Pragniemy podziękować wszystkim tym którzy nas wsparli w przygotowaniu tego Spotkania, tym którzy kunsztownie przygotowali ognisko,  rodzicom za pyszne domowe słodkości   firmie „WIERAL„, Catering za wyśmienity bigos.