Pierwsza spowiedź dzieci w naszej parafii

Pierwsza spowiedź dzieci w naszej parafii


W niedzielę 27 sierpnia ośmioro z grona  najmłodszych parafian, uczniów  Szkoły Podstawowej w Dubinach po raz pierwszy przystąpiło do sakramentu spowiedzi. Dzieci przygotowywały się do tej ważnej uroczystości w trakcie lekcji religii oraz podczas spotkania zorganizowanego przez duchowieństwo. Na spotkaniu z proboszczem ks. Andrzejem Busłowskim w ramach teoretycznego przygotowania się do spowiedzi uczniowie i rodzice wysłuchali prelekcji dotyczącej tego wyjątkowego sakramentu, jego znaczenia dla życia „Domowej Cerkwi”, dla funkcjonowania prawosławnej rodziny w życiu liturgicznym Cerkwi. Dzieci zostały zapoznane z zasadami przygotowania się do spowiedzi,  dowiedziały się czym jest spowiedź naszych grzechów, wspólnie przeanalizowały przykładowe pytania pomocne w przygotowaniu do spowiedzi, uczestniczyły też w praktycznym przygotowaniu do spowiedzi – dowiedzieli się o tym jak należy zachować się w cerkwi i podczas spowiedzi.

Rodzice dostali zadania do domu w celu jeszcze głębszego pogłębienia wiedzy dotyczącego tego
ważnego sakramentu.

W Niedzielę, podczas Świętej Liturgii dzieci przystąpiły do sakramentu Świętej Eucharystii. Po zakończeniu nabożeństwa dzieci, które pierwszy raz przystąpiły do sakramentu spowiedzi otrzymały na modlitewną pamiątkę ikonę, Biblię i pamiątkowy dyplom pierwszej spowiedzi. Dzieci przystępujące do sakramentu spowiedzi, po niedzielnej św. Liturgii spotkały się z rodzicami i najbliższymi w sali parafialnej na wspólnym poczęstunku przygotowanym przez Parafię i Rodziców.

Zdjęcia i tekst ks. Andrzej Busłowski