Pomoc dla Ławry Poczajowskiej. Kolejna zbiórka.

Pomoc dla Ławry Poczajowskiej. Kolejna zbiórka.


W dniach 2 – 12 kwietnia b.r. Parafia Prawosławna pw. Zaśnięcia NMP w Dubinach zorganizowała kolejną zbiórkę artykułów dla uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Ławrze Poczajowskiej na Ukrainie. Zbiórka odbywała się z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Pawła, Biskupa Hajnowskiego.

Wielu darczyńców otworzyło swoje dobre serca na potrzeby bliźniego. Do zbiórki przyłączyły się parafie prawosławne: z Białegostoku – parafia p.w. św. Jana Teologa, Św. Ducha, Zmartwychwstania Pańskiego, Wszystkich Świętych, Hagia Sophia; z Hajnówki- parafia Św. Trójcy, św. Dymitra oraz św. Jana Chrzciciela; a także parafia Wniebowstąpienia Pańskiego w Nowoberezowie i Orzeszkowie; parafia św. Antoniego Pieczerskiego w Kuraszewie; św. Jerzego w Siemianówce; Zaśnięcia NMP w Kleszczelach; Dekanat Gródecki i Dekanat Sokólski oraz Monaster Zwiastowania NMP w Supraślu;  BractwoCerkiewne Trzech Świętych Hierarchów z Białegostoku, Bractwo Cyryla i Metodego z Hajnówki, Niepubliczne Przedszkole im. Św. Mł. Gabriela i Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno – Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich ofiarodawców udało się zebrać artykuły żywnościowe, środki czystości i środki chemiczne gospodarstwa domowego, artykuły higieniczne, produkty żywnościowe i środki czystości dla dzieci, ubrania, słodycze oraz pralki. Część zebranych artykułów zostanie przekazana do domu dziecka w Monasterze Wniebowstąpienia Pańskiego w Banczenach.

Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, proboszczom, duchowieństwu, parafianom, młodzieży z Bractw Parafialnych, uczniom z Liceum Ogólnokształcącego z DNJB w Hajnówce i wolontariuszom, którzy pracowali przy zbiórce, segregacji,  pakowaniu zebranych produktów i przygotowaniu do transportu.

Za okazane serce i miłosierdzie wobec potrzebujących Spasi Hispodi!

Tekst: ks. Andrzej Busłowki
Zdjęcia: ks. Andrzej Busłowki, ks. Marek Litwiniuk

Galeria