Warsztaty robienia ozdób bożonarodzeniowych

Warsztaty robienia ozdób bożonarodzeniowych


Dnia 27.12. odbyły się warsztaty dla chóru dziecięcego. Warsztaty były podzielone na dwie części. Pierwsza obejmowała rękodzieło artystyczne, druga zaś naukę białego śpiewu. Podczas pierwszej części dzieci wykonały ozdoby z masy solnej. Dzieci z chęcią wykonywały przeróżne kształty z masy, były to między innymi choinki, bombki, dzwoneczki i bałwanki. Po uformowaniu kształtów wszyscy pod kierownictwem Patrycji Siemiackiej wypiekli w piekarniku wykonane prace. W tle wybrzmiewały kolędy prawosławne, nie zabrakło również wspólnego śpiewania. Po wypieczeniu, chórzyści rozpoczęli dekorowanie ozdób, farbami, brokatem czy też sztucznym śniegiem. Równolegle w sali obok grupa, która wykonała już swoje rękodzieło artystyczne zajmowała się zdobieniem pierników za pomocą lukru i kolorowych posypek. Po zakończeniu pierwszej części odbyła się wspólna nauka białego śpiewu. Początkowo krótkie wprowadzenie czym jest owy śpiew i jak śpiewać białym głosem. Następnie wyświetlona na rzutniku została kolęda ,, Z Nowym Rokom” i z powodzeniem chór nauczył się kilku zwrotek. 

Cała inicjatywa przyniosła mnóstwo radości i zintegrowała grupę.

Prace wykonane podczas warsztatów można było nabyć na kiermaszu świątecznym 01.01.23r.

Patrycja Siemiacka

Zdjęcia