Wielkopostne spotkania dla dzieci i młodzieży

Wielkopostne spotkania dla dzieci i młodzieży


Dnia 01.04 odbyło się spotkanie dla dzieci i młodzieży na temat ,,Wielkopostne spotkania dla dzieci i młodzieży”. Tematyka wykładu poświęcona była ,,Życiu monastycznemu w Polsce”. Całość została przeprowadzona przez Natalie Busłowską, laureatkę tegorocznej Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej. Prelegentka przygotowała prezentację multimedialną na temat historii monastycyzmu i podzieliła się wiedzą ze zgromadzonymi. Przedstawiła szczegółowo jak wygląda obecny stan monasterów na terenie Polski,  szczegółowo opowiedziała o  specyfice życia mniszego. Dzieci mogły się dowiedzieć więcej o charakterystycznym procesie stawania się osobą przynależną do życia monastycznego, jak wygląda jej ubiór i codzienna modlitwa i obowiązki. Zgromadzeni z zaciekawieniem słuchali wypowiedzi prowadzącej zadając przy tym pytania.

Patrycja Siemiacka

Zdjęcia