Bożonarodzeniowa paczka dla potrzebujących parafian

Bożonarodzeniowa paczka dla potrzebujących parafian


Post Bożonarodzeniowy to szczególny czas przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. Jest to także czas, gdy można podjąć wiele dzieł miłosierdzia. Pomimo pandemii pragniemy udzielić wsparcia naszym potrzebującym parafianom. To około trzydziestu osób w różnym wieku, o różnych potrzebach spowodowanych najczęściej chorobami, sędziwym wiekiem lub złą sytuacją materialną.

W kolejne soboty i niedziele – do 19 grudnia 2021 – w przedsionku cerkwi parafialnej będzie możliwość złożenia darów materialnych (najbardziej pożądane to słodycze dla dzieci, cukier, mąka, ryż, kasze, inna żywność o długim terminie przydatności, konserwy, różnego rodzaju przetwory, produkty kosmetyczne). Datki pieniężne można składać w swieszcznom jaszczyku z tytułem „Bożonarodzeniowa paczka”.

Parafialne świąteczne paczki zostaną dostarczone w dniu 3 stycznia 2022 roku do rodzin i samotnych osób potrzebujących pomocy.

Za okazaną pomoc: Spasi Hospodi!