Bożonarodzeniowa paczka dla potrzebujących parafian

Bożonarodzeniowa paczka dla potrzebujących parafian


Dając człowiekowi otrzymujemy od Boga.
św. Filaret

Drodzy Bracia i Siostry,
Post Bożonarodzeniowy to szczególny czas przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. Jest to także czas, gdy można podjąć wiele dzieł miłosierdzia. Pomimo pandemii pragniemy udzielić wsparcia naszym potrzebującym  parafianom. To około trzydziestu osób w różnym wieku, o różnych potrzebach spowodowanych najczęściej chorobami, sędziwym wiekiem lub złą sytuacją materialną.

W kolejne soboty i niedziele – do 3 stycznia 2021r  w przedsionku cerkwi będzie możliwość złożenia darów materialnych (najbardziej pożądane: słodycze dla dzieci, cukier, mąka, ryże, kasze, inna żywność o długim terminie przydatności, konserwy rybne i mięsne, różnego rodzaju przetwory, produkty kosmetyczne). Datki pieniężne można składać w swieszcznom jaszczyku z tytułem „Bożonarodzeniowa paczka”. Parafialne świąteczne paczki, zostaną  dostarczone  w dniach 4-5 stycznia 2021 r. do rodzin i samotnych osób potrzebujących pomocy.

Za okazaną pomoc: Spasi Hospodi!