Dobowy cykl nabożeństw

Dobowy cykl nabożeństw


W miesiącu listopadzie br. rozpoczęliśmy cykl spotkań cyklu „Dobowy cykl nabożeństw poświęconym nabożeństwom sprawowanym w cerkwi. Odbyły się już 2 spotkania.

Pierwsze miało miejsce 27 listopada o godz. 18:00 na temat: „Godziny kanoniczne (czasy). Proskomidia – pierwsza część Św. Liturgii”. Część I. Spotkanie zostało poprzedzone Akatystem do świętych Guria Samona i Awiwa.

Część  II spotkania  miała miejsce 17 grudnia wieczorem po wsienoszcznym bdienii. W sali parafialnej zainteresowani mogli zapoznać się z tłumaczeniem i wyjaśnieniem psalmów z godzin kanonicznych, rytem obrazowym Proskomidii. Poruszona została kwestia modlitw za chrześcijan różnych obrządków i podstawowego zachowania się w cerkwi.

Kolejne spotkanie II część Św. Liturgii – Liturgia Katechumenów odbędzie się 01.01.2023r. po akatyście do Św. Amfiłochiusza o godz. 18.00.

Zdjęcia