Pomoc dla Ławry Poczajowskiej na Ukrainie – relacja

Pomoc dla Ławry Poczajowskiej na Ukrainie – relacja


Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i Całej Polski Parafia Prawosławna Zaśnięcia NMP w Dubinach zorganizowała kolejną zbiórkę środków rzeczowych i finansowych na pomoc dla ofiar wojny i uchodźców, którzy nadal znajdują się w Ławrze Poczajowskiej na Ukrainie.

Akcja  odbywała się w dn.15 X – 20 XI 2022r. Do zbiórki przyłączyły się: Prawosławny Metropolitalny Ośrodek Miłosierdzia Eleos w Warszawie, Stowarzyszenie Wierni Tradycji Pokoleń w Warszawie, Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Diecezji Białostocko-Gdańskiej ELEOS, Bractwo Cerkiewne Trzech Świętych Hierarchów w Białymstoku, Bractwo Prawosławne św. św. Cyryla i Metodego w Hajnówce, Parafie Prawosławne pw.: Św. Trójcy, św. Jana Chrzciciela, św. wielkiego męcz. Dymitra w Hajnówce, Parafie Prawosławne pw.: św. Michała Archanioła, Narodzenia NMP, Zmartwychwstania Pańskiego, Zaśnięcia NMP, Opieki Matki Bożej w Bielsku Podlaskim, Niepubliczne Przedszkole im. św. Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim, Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 i. św. abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego w Bielsku podlaskim, Parafia Prawosławna pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Narwi, Parafia Prawosławna pw. Św. Mikołaja w Białowieży, Parafie Prawosławne pw.: św. Jerzego, św. Jana Teologa, św. Wielkomęczennika  Pantelejmona w Białymstoku, Parafia Prawosławna pw. św. Jana Klimaka w Warszawie.

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrego serca zebrano ponad 6 ton produktów: środki higieniczne, środki czystości, produkty żywnościowe o przedłużonym terminie ważności,  słodycze,  artykuły dla dzieci, a także pralki, ubrania.

Wszystkim zaangażowanym w  zbiórkę pragniemy wyrazić serdeczne słowa podziękowania za zaangażowanie i okazaną pomoc.

Dziękujemy za okazane serce, dary i środki finansowe. Kolejna  partia pomocy została już dostarczona do Ławry Poczajowskiej. Jesteśmy wdzięczni za każdy gest wsparcia dla potrzebujących, za podjęcie tego wyjątkowego dzieła chrześcijańskiej miłości wobec drugiego człowieka.

Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz solidarności ludzkiej. Dziękujemy wszystkim Proboszczom, ofiarodawcom, wolontariuszom za segregowanie, pakowanie i transport zebranych darów.

Dzielenie się dobrami materialnymi to okazywanie miłosierdzia  względem bliźnich to nie tylko niesiona pomoc materialna dla innych to także możliwość przemieniany człowieka. Okazywanie miłosierdzia nie jest tylko jedną z zalecanych form pobożności, ale należy do istoty życia chrześcijańskiego.

Składając serdeczne podziękowanie, pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność, wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie finansowe i okazaną bezinteresowną pomoc,  jako wyraz dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym.

Gorąco dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy okazali swą pomoc. Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz solidarności ludzkiej.

Dziękujemy wszystkim za chrześcijańską postawę

ks. Andrzej Busłowski – proboszcz parafii Zaśnięcia NMP w Dubinach

Zdjęcia