Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt Moja ilustracja do niedzielnej Ewangelii

Po Św. Liturgii w niedzielę 2 czerwca 2019 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez naszą Parafię w miesiącu kwietniu 2019 r.
Uczestnicy mieli za zadanie zilustrowanie fragmentu niedzielnej Ewangelii (czytanej podczas św. Liturgii w okresie od kwietnia do 6 czerwca – święta Wniebowstąpienia Pańskiego) w formie pracy plastycznej.
Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni oraz zdolności plastycznych i zachęcenie uczestników do prezentowania własnych umiejętności, przybliżanie uczniom treści biblijnych i aktywizowanie do kontaktu z Biblią.
Spośród nadesłanych prac Jury wyłoniło laureatów:
Kategoria: Przedszkole
I miejsce Olek Skiepko, kl. „0”
II miejsce Błażej Zabrocki, 6 lat
III miejsce Emil Łomaszkiewicz, 6 lat
Wyróżnienie Mateusz Kalinowski, 4 lata
Kategoria: Klasy I-III
II miejsce Arkadiusz Kalinowski, kl. II
III miejsce Ksenia Litwiniuk, kl. I
Kategoria: Klasy IV-VI
I miejsce Agata Kiersnowska, kl. VI
I miejsce Marysia Ryszczuk, kl. IV
III miejsce Gabriel Litwiniuk, kl V
Nagroda specjalna Agata Janowska

Ponadto z okazji przypadającego na dzień 1 czerwca Międzynarodowego Dnia Dziecka wszystkie dzieci obecne w cerkwi otrzymały słodki upominek.