Uroczystości na Krynoczce

Uroczystości na Krynoczce


W dniach 17-18 czerwca w cerkwi na Krynoczce odbędą się uroczystości związane ze świętem Świętej Trójcy.

Święte źródło Krynoczka to jedno z najważniejszych miejsc Prawosławia na Podlasiu uświęcone modlitwą od XIII wieku. Od wieków ludzie czczą to miejsce. Doświadczają tu cudów uzdrowienia. Obecnie święte miejsce Krynoczka najwięcej wiernych gromadzi trzeciego dnia święta Świętej Trójcy. Modlitwy zaczynają się wieczorem drugiego dnia święta Świętej Trójcy i trwają cała noc.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Was na uroczystości świąteczne w tych dniach, aby w modlitwie, zadumie w otoczeniu przepięknej przyrody zanieść swoje prośby do Przenajświętszej Trójcy i podziękować Bogu za Jego dobrodziejstwa, które On posyła nam, a jednocześnie poprosić błogosławieństwa i łaski Bożej na kolejne dni naszego życia.

Porządek nabożeństw:

17 czerwca (poniedziałek) – Dzień Św. Ducha:
Godz. 9:00 – Św. Liturgia i oświęcenie wody
Godz. 16:30 – powitanie Hierarchów
Godz. 17:00 – całonocne czuwanie (cs. wsienoszcznoje bdienije)
Godz. 23:00 – akatyst do Św. Trójcy

18 czerwca (wtorek):
Godz. 00:00 – akatyst do Św. braci Machabeuszy
Godz. 1:00 – akatyst za zmarłych
Godz. 3:00 – Św. Liturgia
Godz. 9:30 – powitanie Hierarchów
Godz. 10:00 – Św. Liturgia i oświęcenie wody