„Sretienskije suboty” – warsztaty „Malarstwo witrażowe”

„Sretienskije suboty” – warsztaty „Malarstwo witrażowe”


Dnia 04.02 odbyły się warsztaty tematyczne ,,Malarstwo witrażowe”. W wydarzeniu wzięły udział dzieci oraz młodzież. Patrycja Siemiacka na wstępie przybliżyła tematykę, czym jest malarstwo witrażowe, jak wygląda i gdzie można je zobaczyć. Po krótkiej dyskusji każdy wybrał sobie szklane naczynie, które dokładnie wyczyścił. Następnie uczestnicy stworzyli projekt obrazka, który znajdzie się na wybranym naczyniu np. rośliny, zwierzęta, postacie z bajek. Po dokładnym narysowaniu własnej wizji dzieci przeniosły je na szklane naczynie. Wszyscy śmiało łączyli kolory i nadawali kontury swoim pracom. Dzieci głównie tworzyły dzieła, które posłużą im jako świecznik bądź naczynie do użytku codziennego.

Patrycja Siemiacka

Zdjęcia