Święto Męczenników Machabejskich

Święto Męczenników Machabejskich


Tradycyjnie w dniach 13-14 sierpnia na Krynoczce miały miejsce uroczystości poświęcone pamięci patronów cerkwi. Świąteczne uroczystości rozpoczęły się w sobotę nabożeństwem całonocnego czuwania celebrowanym w niedzielę przez duchowieństwo naszej parafii. Pod koniec nabożeństwa przy uroczystym śpiewie Swiatyj Boże na środek świątyni został wyniesiony Krzyż Święty.

W poniedziałek o godz. 9.00 rozpoczęła się uroczysta Boska Liturgia sprawowana przez duchownych naszej parafii ks. prot. Andrzeja Busłowskiego i ks. prot. Marka Litwiniuka. Podniosły charakter święta szczególnie podkreślał przepięknie śpiewający chór pod kierownictwem Julii Prokopiuk. Po Ewangelii ze słowem pouczenia do licznie zebranych w tym dniu wiernych zwrócił się proboszcz ks. Andrzej Busłowski.

Po zakończeniu Boskiej Liturgii miała miejsce uroczysta procesja do cudownego źródełka przy którym zostało odprawione małe poświęcenie wody oraz miodu przyniesionego w tym dniu przez wiernych. Na zakończenie ze słowem do licznie zebranych wiernych zwrócił się ks. proboszcz, który podziękował chórowi za wspaniałą oprawę muzyczną nabożeństwa oraz licznie przybyłym wiernym za obecność oraz zaprosił na agapę przygotowaną przez parafian, która była przedłużeniem eucharystycznej modlitwy.

Zdjęcia