Warsztaty ikonograficzne dla dzieci i młodzieży

Warsztaty ikonograficzne dla dzieci i młodzieży


Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i Całej Polski  dnia 14 września 2020r.  w naszej parafii rozpoczęły się  warsztaty pisania ikon dla dzieci i młodzieży. Naukę pisania ikon rozpoczęło 16 uczniów z Hajnówki i okolic.  

Zajęcia prowadzi ks. Paweł Zabrocki, zastępca dyrektora Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim

Organizatorem warsztatów jest nasza parafia, a projekt warsztatów współfinansowany jest ze środków budżetu Województwa Podlaskiego.

Pierwszego i drugiego dnia młodzi uczestnicy zapoznali się z teologią ikony, sztuką jej wykonania, dowiedzieli się jak wykonać emulsję, przy pomocy której rozrabiane są kolory, Każdy z uczestników otrzymał swoją zagruntowaną deskę na której wykonał szkic postaci Chrystusa Nierukotworennyj Spas.

Po tym etapie wszyscy pod bacznym okiem ikonopisca ks. Pawła Zabrockiego  przystąpili do prawdziwego pisania ikony zaczynając od szaty.

Warsztaty odbywają się każdego dnia od godziny 16.00 do 18.30. Planowane zakończenie warsztatów to 19. września.

Ks. Andrzej Busłowski