Występ chóru parafialnego na festiwalu

Występ chóru parafialnego na festiwalu


W dniach 12-17 września w Soborze Świętej Trójcy w Hajnówce odbył się 41. Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. W czwartkowe popołudnie rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, które oceniało międzynarodowe jury pod przewodnictwem prof. Włodzimierza Wołosiuka.

Dla naszych chórzystów czwartkowe popołudnie było momentem szczególnym. Po dwudziestu latach w festiwalu wziął udział Chór parafii Zaśnięcia NMP w Dubinach, pod dyrygenturą Krzysztofa Haponiuka, zdobywając wyróżnienie w kategorii „chóry parafialne wiejskie”.

Wśród utworów wykonywanych przez Chór z Dubin, można było usłyszeć m.in. melodie nabożeństwa wielkopostnego, paschalnego oraz fragmenty Boskiej Liturgii. Na zakończenie swojego występu chór wykonał utwór ,,Utwierdi Boże”, a partię solową wykonał wikariusz ks. Marek Litwiniuk.

Zdjęcia