Parafialne święto Narodzenia Bogurodzicy

Parafialne święto Narodzenia Bogurodzicy


W dniach 20-21 września w naszej parafii uroczyście obchodziliśmy święto Narodzenia Bogurodzicy.

We wtorkowy wieczór nabożeństwo całonocnego czuwania celebrowali duchowni naszej parafii.

W środę rano uroczystości rozpoczęły się od akatystu święta i małego oświęcenia wody. Świątecznej Boskiej Liturgii przewodniczył ks. mitrat Jan Romańczuk, proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Hajnówce, w asyście zaproszonych duchownych. Kaznodzieja ks. Paweł Korszak w słowie skierowanym do zebranych wiernych podkreślił znaczenie święta w dziele zbawienia ludzkości.

W nabożeństwie, które śpiewem upiększały oba chóry, dorosłych i dziecięcy, uczestniczyli także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dubinach.

Świąteczne uroczystości zakończył krestnyj chod.

Zdjęcia