Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w Siemiatyczach

Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej w Siemiatyczach


W dniach 15-17 listopada 2019r., z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w Siemiatyczach odbył się XVI Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej, w którym udział wzięły chóry parafialne i zespoły świeckie z Polski i z zagranicy. Celem przeglądu była m.in. popularyzacja paraliturgicznego duchowo – muzycznego dziedzictwa Cerkwi Prawosławnej.

W tym roku naszą parafię reprezentował męski chór pod kierunkiem pana Krzysztofa Haponiuk, który zaprezentował 4 utwory: „Pieśn do Bielskiej Ikony Bogurodzicy”, „W kolennom prikłonienii”, „Strannik” oraz „Nasza Wiera”.

Występ naszego chóru i nie tylko można obejrzeć na stronie: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=598455840900247&id=1319018774785912